Veselība Treniņi un Diēta

Treniņi Diēta un veselība ir tās trīs lietas, kuras jebkuram cilvēkam vajadzētu sakārtot, jo bez vienas no tām reāli nav iedomājamas arī citas un tieši tāpēc arī mums ir jāstrādā pie tām visām vienlaicīgi. Protams, piemēram, ir iespējams notievēt bez treniņiem un tikai ar diētu, bet vai tas būs veselīgi un vai tev ‘bus pietiekoši daudz spēks, lai varētu paveikt visus ikdienas darbus? Vai tieši otrādi, vai tu varētu pietiekoši daudz laiku atrast treniņiem, kas atspējotu tavu nemitīgo ēšanu un tādā veidā lai tu varētu dienā patērēt vairāk kaloriju nekā tu uzņem pat tad, ja tu nemainītu savu diētu? Diezin vai ka šīs iespējas ir reālas, tāpēc mums visiem vajadzētu domāt gan par savu diētu, jeb to, ko mēs liekam savā mutē gan arī par treniņiem, jeb fiziskajām aktivitātēm. Un apvienojot treniņus un diētu ir iespējams iegūt ideālu ķermeni, veselību, spēku un pašpārliecinātību, kā arī labas sajūtas un superīgu garastāvokli.

Agrākos laikos un ar agrākiem es domāju vairākus tūkstošus vai pat 10 tūkstoš gadus senā pagātnē cilvēkiem bija aktīvi visu laiku jākustas lai varētu izdzīvot jo mēs bijām mednieki un tikai ar agrārās reformas palīdzību bija iespējams cilvēkiem sākt palikt vienā vietā, kas tad arī lēnām atļāva mums radīt aizvien vairāk un vairāk pārtikas un aizvien mazāk laika veltīt ēdiena meklēšanai. Un tas tad arī noveda mūs pie ēdiena pārpalikuma un ēšanas pat tad, kad mums tas nav vajadzīgs lai izdzīvotu. Kad mēs vēl tikai attīstījāmies tad evolūcija mums izveidoja apetīti, kas pamatā ir ķimikālija mūsu smadzenēs, kas liek mums nemitīgi meklēt ēdienu pat tad, ja esam jau paēduši. Agrākos laikos tas bija ļoti noderīgi, jo cilvēki medīja pēc iespējas vairāk zvēru un radīja nelielas ēdiena rezerves, lai ziemas mēnešos tad arī no tām varētu pārtikt. Šīs rezerve kas rodas no pārēšanās mēs šodien saucam par taukiem un tās būtībā ir rezerves enerģijas uzkrājumi, kuri tad agrāk bija nepieciešami, jo vienmēr nebija iespējams nodrošināt nemitīgu pārtikas uzņemšanu vairākas reizes dienā. Bet paskatieties uz mūsu sabiedrību šodien ir redzams, ka mēs esam atrisinājuši šo ēdiena problēmu un mums tagad nav jāuztraucas par to, ka mums varētu pietrūkt ēdamais, jo pat tiem, kuri nestrādā tiek piedāvātas zupas virtuves, un trūcīgā statusa saņēmējiem arī pienākas pārtikas pakas utt. Un tieši tāpēc arī mūsdienu viena no lielākajām problēmām ir liekais svars!

Lai tiktu vaļā no liekā svara un iegūtu slaidu un skaistu augumu ir vajadzīgs vai nu vairāk kustēties(sportot, staigāt utt) vai arī mazāk uzņemt kalorijas(mazāk ēst vai veselīgāk ēst) un ja uzņemto kaloriju skaits būs mazāks kā patērēto tad palēnām ķermeņa svars kritīsies. Protams nevajag aizmirst arī par fiziskajām aktivitātēm un to, ka veselā ķermenī dzīvo vesels gars, tāpēc mums ir vajadzīgs domāt ne tikai par savām mantiskajām lietām un tuviniekiem bet arī par sevi savu veselību, uzturu un treniņiem, kas kopā tad arī radīs šo veselību!