Svara samazināšana. Svara samazināšanas kļūdas un problēmas

Uz pasaules nav divu vienādu cilvēku, bet ir viena kopēja problēma, kura apvieno daudzus planētas iedzīvotājus – svara samazināšana. Pēc statistikas datiem aptuveni 30% pasaules iedzīvotāju cieš no liekā svara un tikai 2 – 3% gadījumu tas ir saistīts ar endokrīnās sistēmas vai citām saslimšanām.

Sniegtās ziņas liecina tikai par to, ka pārējos gadījumos liekais svars ir saistīts ar neveselīgu ēšanu, mazkustīgu dzīves veidu vai arī vecuma izmaiņām organismā. Svarīgi ir atzīmēt arī to faktu, ka lielam cilvēku skaitam, lielais svars ir saistīts ar psiholoģiski emocionālo stāvokli un atbrīvoties no tā viņiem ir ļoti sarežģīti, gandrīz neiespējami.

Lai vai kā, bet svara samazināšana, tas ir ļoti aktuāls, dzīvei svarīgs jautājums, kuru sev uzdod milzīgs cilvēku skaits. Un, jo vairāk būs pieejama literatūra par šo jautājumu, jo vieglāk būs nepieļaut kļūdas svara samazināšanā.

Kā tad lai nomet lieko svaru? Eksistē ļoti daudz veidu, kā var nomest lieko svaru: tās ir gan diētas, gan speciāli izstrādāti tievēšanas līdzekļi. Bet, bieži vien, tad, kad svara nomešana kļūst par pašmērķi, mēs nonākam pie pretējiem rezultātiem. Ne jau tāpēc, ka bija izvēlētas nepareizas tabletes vai metodes, bet gan tāpēc, ka mums svara zaudēšanai ir nepareiza pieeja.

Viens no apgalvojumiem, kurš attiecas uz svara samazināšanu ir šāds – ja ir parādījušies lieki 2 – 3 kg, vajag sākt ievērot diētu. To pašu saka arī mediķi, tādās situācijās svara samazināšanai var būt milzīga loma, ja jau ir parādījušies simptomi, kuri liecina par svara pieaugumu. Svara samazināšana ir svarīga, lai novērstu tālāku hipertoniju un endokrīnās sistēmas saslimšanas.

Dažos gadījumos, minimāls svara pieaugums, tad, kad nav citu veselības problēmu nav bīstams un nav nekādas vajadzības savu organismu novājināt ar stingrām diētām, radīt tam stresu, pazemināt imunitāti, veicināt bezmiegu un galvas reiboņus. Tāpēc, liekā svara problēmai ir jāpieiet ļoti uzmanīgi.

Cilvēki, kuriem liekais svars pārsniedz 15 – 20 kilogramus, parasti uzskata, ka svara samazināšana par pāris kilogramiem nedos nekādu rezultātu un tāpēc cenšas ar jebkuriem paņēmieniem nomest uzreiz 8 – 10 kilogramus. No medicīniskā skatu punkta, tāda pieeja, rada nopietnas veselības briesmas, tāpēc, ka ne jau katrs organisms ir spējīgs tikt galā ar tādu slodzi. Pat ja svara samazināšana norit medicīnisku apsvērumu dēļ, tad mēneša laikā nedrīkst nomest vairāk par 6 kilogramiem.

Augstāk teiktais attiecas gan uz vīriešiem, gan uz sievietēm, kuri visādos veidos cenšas sameklēt iespējas, lai pēc ātrāk samazinātu svaru. ‘’Notievēt ātri” – ļoti plašs jēdziens, jo katram cilvēkam eksistē viņa individuālais svara samazināšanas režīms. Pat viens liekais mēnesis, kuru jūs izmantosiet svara samazināšanai, var kļūt organismam ļoti saudzējošs.

Vēl viens ļoti izplatīts mīts par svara samazināšanu: pat ja jums ir izdevies viegli nomest lieko svaru, tad vēlāk tas atgriezīsies atkal. Daļa taisnības tajā visā ir, ja svara samazināšanai ir epizodisks un neorganizēts raksturs, tad cilvēks patiešām atkal uzņems svaru.

Tāpēc ir svarīgi, lai tievēšana notiktu permanenti. Tas nozīmē, ka ir vajadzīgi papildus līdzekļi. Svara samazināšanai jānotiek kompleksā veidā un dzīvē tā ir jāpavada ar izmaiņām – aktīvāku brīvā laika pavadīšanu, sabalansētu uzturu un tad rezultāti būs acīm redzami.

Liekais svars var parādīties arī tad, ja tas ir ģenētiski mantots. Tādi cilvēki svara samazināšanu uztver kā tukšu laika pavadīšanu. Ģenētiskajam faktoram ir sava loma, bet tas nenozīmē, ka svara samazināšana ir bezperspektīva nodarbe. Cilvēkiem, kuriem ir nosliece uzņemt lieko svaru, tieši otrādi, būtu ļoti jāseko svaram un jādara viss, lai to samazinātu.

Viena no svara zaudēšanas tipiskajām kļūdām – mēs uzskatām, ja atteiksimies no ēdiena, tad tas būs visefektīvākais veids kā notievēt. Cilvēki pārstāj ēst. Viņiem svara zaudēšana asociējas ar badošanos, bet tas var novest pie kuņģa saslimšanām. Tas ir visbīstamākais svara samazināšanas ceļš.

Mums katram ir izredzes tikt galā ar liekā svara problēmu, atgūt pārliecību par sevi, lielisku pašsajūtu un slaidu augumu!