Ēdiena kaloriju samazināšana nezaudējot garšu

Ar joni tuvojas vasaras, jeb peldkostīmu sezona un tāpēc daudzi cilvēki sāk meklēt, kā viegli un ātri pēdējā brīdī nomest liekos kilogramus no sava vēdera vai ciskām, bet šodien es jums došu nevis ātrās formulas, kā to izdarīt, bet gan pārbaudītas vērtības, kā samazināt uzņemto kaloriju daudzumu, lai nevis ātri nomestu riepu bet gan to darītu lēnām un veselīgi.

Kaloriju samazināšana vienmēr sākas ar to, ka jums vajadzētu vismaz aptuveni zināt cik daudz jūs ikdienā apēdat, kā arī cik katrā no jūsu ēdienkartes ēdieniem ir kalorijas. Nav vajadzīgs skaitīt kalorijas kopā un mēģināt izrēķināt cik daudz tās ir uz jūsu šķīvja, bet būtu labi, ja jūs apskatītos visas izejvielas, kas tiek šajos ēdienos izmantotas un noskaidrotu cik tajās ir kalorijas. Pēc tam, kad šī darbība ir veikta jūs varat sākt iet pāri tiem ēdieniem, kuros ir visvairāk kalorijas un lēnām domāt, kā šos ēdienus vai nu aizstāt, vai vienkārši lietot mazāk.

Ļoti labs piemērs ir majonēze, ko liela daļa Latviešu liek pie salātiem vai vienkārši uz kartupeļiem lai radītu to slapjuma efektu. Garšīgajās, bet līdz ar to arī dārgajās majonēzēs parasti ir pat 600 kalorijas uz katriem 100 gramiem un tas ir gandrīz tikpat daudz cik eļļā, tāpēc samazinot vai nu majonēzes uzņemto daudzumu vai arī iegādājoties majonēzi, kurai ir mazāks kaloriju daudzums jūs varat viegli un ātri samazināt savu ikdienas kaloriju skaitu. Bet galvenais ir tas, ka ir iespējams arī atrast majonēzes ar daudz mazāk kalorijām, bet, kas ir tikpat garšīgas. Piemēram, man izdevās atrast majonēzi, kurai ir tikai 300 kalorijas uz katriem 100 gramiem un tādā veidā ēdot to pašu majonēzes daudzumu, ko iepriekš man ir iesējams ietaupīt 2 reiz vairāk kaloriju un tas viss, nezaudējot ēdiena garšu! Ir iesējams arī atrast majonēzes ar 200 kalorijām uz 100 gramiem, bet tās pamatā neviena nav garšīga un tāpēc labāk ir izvēlēties nedaudz lielāku kaloriju skaitu, bet, kas tomēr vēl ir garšīgi.

Vēl viena liet, kur viegli ir ietaupīt kalorijas ir krējums, jo krējumu arī mēs lietojam ļoti daudz un pērkot maz-kaloriju krējumu ar mazāku tauku apjomu ir iespējams ietaupīt pat līdz tiem pašiem 50% un tādā veidā ja jūs dienā ēdat gan majonēzi gan krējumu šīm abām sastāvdaļām jūs jau būsit samazinājuši kaloriju skaitu uz pusi.

Vēl labs veids, kā samazināt kalorijas ir vienkārši dzert daudz ūdeni un tādā veidā jums ēst gribēsies daudz mazāk, jo ūdens būs piepildījis jūsu kuņģi un jums vairs tik daudz dzert negribēsies. Protams ūdens no kuņģa arī ātri pazudīs, bet pirms ēdienreizes izdzerot puslitru ūdens ir iespējams ātrāk saņemt sāta sajūtu un tādā veidā apmānīt savu vēderu.

Kā redziet, tad iespējas ir daudz un dažādas un par tām domājot ir iespējams izdomāt daudz un dažādus variantus, kā samazināt ikdienas kalorijas un tādā veidā arī lēnām notievēt bez badošanās vai kādām citām drastiskām metodēm.